Zawieszenie wyjazdów do krajów o podwyższonym ryzyku zagrożenia epidemiologicznego – koronawirus

Zawieszenie wyjazdów do krajów o podwyższonym ryzyku zagrożenia epidemiologicznego – koronawirus

Zgodnie z Zarządzeniem nr 16/2020 Rektora Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze z dnia 5 marca 2020 roku.

W związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, na podstawie komunikatu nr 40 Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Warszawa, z 4 marca 2020 r, zawieszone zostają wyjazdy do Chin, Hongkongu oraz Korei Południowej, Włoch, Iranu i Japonii w ramach Programu Erasmus+ i  delegacji zagranicznych.

W przypadku wyjazdów do innych krajów zaleca się stosowanie do wytycznych  Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Szczegółowe informacje dotyczące bezpieczeństwa w poszczególnych państwach i regionach, w tym potrzebne dane kontaktowe, znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w zakładce Informacje dla podróżujących

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych.

Zawieszenie wyjazdów obowiązuje do odwołania.

Wobec napływających informacji o kolejnych stwierdzonych przypadkach zarażenia koronawirusem w Polsce i publikowanymi w tej sprawie komunikatami medialnymi prosimy o bieżące monitorowanie komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS) oraz innych służb i bezwzględne zastosowanie się do ich zaleceń, nie ulegając jednocześnie zbiorowej panice.

Komunikaty znajdują się pod linkiem https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

Pełna treść Zarządzenia Rektora >>>

red. R. Tomasik

instagram
instagram
instagram