O Uczelni

Szanowni Państwo, Drodzy Absolwenci szkół średnich,

 

                 Zapraszam serdecznie do Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych  Jeleniej Górze,- jedynej autonomicznej publicznej wyższej Uczelni, która gwarantuje systematyczny wzrost poziomu jakości świadczonych usług edukacyjnych dla studentów i otoczenia zewnętrznego, kształcenie wysoko wykwalifikowanych specjalistów poszukiwanych na rynku pracy. Posiada nowoczesne zaplecze dydaktyczno-laboratoryjne ulokowane w urokliwym kampusie uczelnianym, w którym znajdują się min.: jedna z najnowocześniejszych bibliotek na Dolnym Śląsku, kryta pływalnia, hala sportowa z bogatym zapleczem rekreacyjnym, profesjonalne studio radiowe, specjalistyczne laboratorium chemiczne, kryminalistyczne oraz Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej. Wyposażenie dydaktyczno-laboratoryjne KPSW pozwala na prowadzenie wieloprofilowych prac badawczych.

 

                 Kształcenie w Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych opiera się na przygotowaniu absolwentów do pracy zawodowej kierując się poszanowaniem praw człowieka i jego wartości oraz zasadami kultury relacji międzyludzkich.

                 Prowadzimy bezpłatne kształcenie na studiach magisterskich: fizjoterapia i pielęgniarstwo, studia inżynierskie na kierunku edukacja techniczno-informatyczna oraz licencjackie na kierunkach: dietetyka, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, filologia angielska i germańska, pedagogika, pielęgniarstwo, wychowanie fizyczne.

 

                 Karkonoska Akademia Nauk Stosowanych poczuwa się do obowiązku pełnego rozwoju studentów w aspekcie intelektualnym, społecznym i kulturalnym. Mnogość Studenckich Kół Naukowych, kursów, studiów podyplomowych umożliwia integrację środowiska studenckiego i rozwój pasji. Współpraca zagraniczna w oparciu o program ERASMUS plus daje możliwość wymiany studentów z poznawaniem wielu krajów i ich kultur, a także doskonalenia umiejętności językowych. Przyjazna atmosfera oraz wysoko wykwalifikowana kadra dydaktyczna są naszymi atutami. Innowacyjność metod nauczania w procesie kształcenia opiera się w dużej mierze o indywidualizm w podejściu do studentów. Dom Studenta, który stanowi naszą własność, zaprasza w swoje gościnne progi wszystkie osoby przyjezdne, a Jelenia Góra kusi walorami rekreacyjnymi i stanowi świetną bazę wypadową w otaczające ją Karkonosze zarówno po polskiej, jak i po czeskiej stronie.

                 Karkonoska Akademia Nauk Stosowanych jest drogą do sukcesu, do którego zapraszam Państwa serdecznie.

 

   podpis   

Kampus KPSW z lotu ptaka
Budynek Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych (bud. 11)
Budynek Wydziału Przyrodniczo-Technicznego (bud. 6)
Budynek Biblioteki i Centrum Informacji Naukowej im. Juliusza Słowackiego na kampusie KPSW
Kryta pływalnia KPSW
Park na kampusie KPSW
Pasowanie na Studenta podczas Inauguracji Roku Akademickiego
Wręczenie dyplomów Absolwentom KPSW podczas Dyplomatorium
Tradycyjne podrzucenie biretem przez Absolwentów KPSW
Poczet Sztandarowy podczas oficjalnych uroczystości w KPSW
Studenci podczas wyjazdu promocyjnego na Targach Edukacyjnych
Pracownia Akademickiej Rozgłośni Radiowej Radio NaGłos podczas nagrywania audycji.
Zawody na Hali sportowej im. J. Szmajdzińskiego na kampusie KPSW
Studenci podczas wykładu w sali Wydziału Przyrodniczo-Technicznego
instagram
instagram
instagram