Finał strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej dziewcząt - relacja i foto.

6 grudnia 2013 roku w Hali sportowej im. Jerzego Szmajdzińskiego w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze, odbyły się Finały strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych.  Zwycięzcą turnieju okazał się Zespół Szkół Ekonomiczno- Turystycznych, który w walce o najwyższy stopień podium pokonał Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych.

W zawodach wzięły udział cztery najlepsze drużyny reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne ze strefy jeleniogórskiej: ZSO nr 2, ZSO nr 1, ZSOiT oraz ZSEiT.  Mecze odbywały się równolegle na dwóch boiskach, gra toczyła się do dwóch wygranych setów do 25 pkt.,
 a w przypadku remisu decydował tie-break do 15 pkt.

W eliminacjach zmierzyły się ze sobą ZSO nr 1 z ZSOiT, gdzie zwycięzcą okazły się dziewczyny z  IIILO oraz ZSEiT, który wygrał mecz z II LO.

Mecz o pierwsze miejsce był najbardziej emocjonujący. Początek pierwszego seta, który zapowiadał się nieciekawie dla drużyny „Ekonoma” nie zniechęcił zawodniczki i mimo stanu 13:3 dla III LO set zakończył się wygraną ZSEiT- 25:22.  W drugim secie również nie zabrakło wrażeń.  Dobrze rozpoczęły dziewczyny z III LO wychodząc na prowadzenie 5:1, jednak po przerwie przeciwniczki je dogoniły i walka toczyła się niezwykle zacięcie. Na prowadzenie wychodziła raz jedna, raz druga drużyna. O wygranej zdecydował skuteczniejszy atak
i zagrywka „Ekonoma”, która uniemożliwiała poprawne przyjęcie rywalkom. Set zakończył się 25:21 i tym samym wygraną dla Zespołu Szkół Ekonomiczno- Turystycznych  z Jeleniej Góry.

Po zakończeniu rozgrywek wręczono puchary i nagrody, a każdy zespół pożegnał się własnym okrzykiem.