Pierwszy warsztat w ramach projektu Transgraniczne kształcenie studentów kierunków medycznych.

Pierwszy warsztat w ramach projektu Transgraniczne kształcenie studentów kierunków medycznych.

 
 
 
 
Miejsce realizacji warsztatu: Pension Svatý Hubert Vladimír Šťastný, Dolní Lysečiny, Czechy 
Termin: 21-22 styczeń 2017 (sobota, niedziela)
Ekspert prowadzący warsztaty ze strony polskiej: dr Izabela Wróblewska
Opiekun ze strony polskiej: mgr Maria Bąk
 
21-22 stycznia 2017 roku odbył się pierwszy z pięciu warsztatów organizowanych w ramach czesko-polskiego projektu Transgraniczne kształcenie studentów kierunków medycznych.
 
Studenci Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze wraz ze studentami/uczniami Wyższej i Średniej Szkoły Medycznej z Trutnova (Czechy) spotkali się w pięknie położonym pensjonacie Svatý Hubert w Dolní Lysečiny celem zgłębiania tajników wiedzy, o niektórych aspektach systemu służby zdrowia w obu krajach.
 
Pierwsze zajęcia warsztatowe obfitowały w rozmowy tematyczne prowadzone w czteroosobowych zespołach studenckich. Ich efektem było ogólne zapoznanie się z wybranymi aspektami funkcjonowania służby zdrowia w danym kraju oraz określenie roboczego szkicu przygotowywanej publikacji i zakresu prac przygotowawczych do spotkania na kolejnych warsztatach.
 
Po wytężonych pracach wygospodarowano czas na relaks. Uczestnicy warsztatu raczyli się spacerami po malowniczej okolicy, jeździli na sankach i nartach, korzystając pełnymi garściami z pięknej, zimowej aury. Właściciele pensjonatu zadbali o iście rodzinną atmosferę, serwując gościom pyszne jedzenie oraz gwarantując przyjazną pracy i wypoczynkowi przestrzeń.
 
Opracowała dr Monika Sobolak
 
 
Poniższe zdjęcia udostępniono dzięki uprzejmości uczestników warsztatów.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
instagram
instagram
instagram