Wieczór Tradycji i Tolerancji - relacja

Wieczór Tradycji i Tolerancji - relacja

17 grudnia 2019 w Domu Studenta Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze odbyły się Warsztaty Tradycji i Tolerancji, wyjątkowe międzynarodowe wydarzenie zorganizowane z myślą o integracji studentów z zagranicy przebywających w KPSW w ramach programu Erasmus+ i promocji idei porozumienia między narodami w pokoju i poszanowania tradycji.

W spotkaniu oprócz studentów udział wzięli słuchacze Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wykładowcy KPSW: prorektor dr Tadeusz Lewandowski, mgr Małgorzata Łasek-Dowiat i mgr Ewa Antonowicz oraz zaproszeni goście. Wśród nich była mgr Katarzyna Grzelak, kierownik filii Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Jeleniej Górze, która przekazała studentom zagranicznym słodkie upominki oraz publikacje w języku angielskim na temat życia i pracy w Polsce.

Uczestnicy Wieczoru podzielili się opłatkiem a następnie mieli okazję zakosztować tradycyjnych wigilijnych potraw: barszczu z uszkami i pierogów z kapustą i grzybami. Słodkie przekąski przygotowali studenci zagraniczni. Podczas części warsztatowej studenci dekorowali bombki z życzeniami i przygotowywali ozdoby na choinkę, odwiedził ich również Święty Mikołaj!

Wieczór uświetnił występ Kapeli Goralskiej „Janicki”. Członkowie zespołu nie tylko śpiewali popularne kolędy i tradycyjne świąteczne piosenki góralskie, ale opowiadali o dawnych polskich tradycjach świątecznych. Zgromadzeni na własne oczy zobaczyli „Herody”, animowaną szopkę świąteczną i Turonia, który gonił wszystkich po całej Sali Konferencyjnej Domu Studenta. Spotkanie upłynęło w podniosłej i radosnej atmosferze.

Ogromną rolę w przygotowaniu wydarzenia miało Biuro Karier KPSW: panie Anna Szach i Natalia Niemotko, które pozyskały sponsorów prezentów dla studentów: Firmę Vobis ze Złotoryi, Jelenia Plast. Wsparł nas również Browar Miedzianka. Wszystkim sponsorom, uczestnikom i sympatykom bardzo serdecznie dziękujemy!

przygotowała: Kamila Biniek, Uczelniany Koordynator programu Erasmus+


 

2
3
4
7
6
8
10
12
14
17
18
15
17
20
1
4
7
6
7
8
8
instagram
instagram
instagram