Wystawa prac prof. dra hab. Leszka Żuka

Wystawa prac prof. dra hab. Leszka Żuka

17 kwietnia w Bibliotece KPSW miał miejsce otwarty wykład  prof. dr hab. Leszka Żuka, który za pomocą symboliki swoich prac szukał odpowiedzi na pytanie: Ile prawdy zawiera informacja obecna w obiegu społecznym?

Podczas wykładu Profesor przedstawił pojęcie "informacji", rozrónił pojęcia: "danej", "informacji", "wiedzy" czy "faktu" dla ukazania, w jaki sposób dokonuje się ocena wartości, a zwłaszcza prawdziwości, informacji krążącej w społeczeństwie. Konkluzją wykładu zostało stwierdzenie, że "prawda" jest ideą, a jako idea zawsze pozostanie nieosiągalna. My powinniśmy do niej dążyć i samo zmierzanie ku prawdzie jest wartością, która powinna znaleźć się w każdej informacji krążącej w społeczeństwie.

Profesor zaapelował do słuchaczy, aby z większym dystansem i rozwagą podchodzili do przyjmowania i oceniania treści, którymi są bombardowani.

Profesor pochodzi z Jeleniej Góry, ale mieszka we Wrocławiu. Współpracuję z jeleniogórskim wydawnictwem AdRem i ma za sobą dwie wystawy grafik w Książnicy Karkonoskiej. Z wykształcenia jest biologiem, teologiem i filozofem. W swoich książkach zajmuje się także historią, etyką i religioznwawstem, a poza tym współpracuje z wrocławskim środowiskiem medycznym, uczestnicząc w cyklicznie organizowanych konferencjach lekarzy.

W budynku Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych (bud. 11) nadal jest możliwość obejrzenia reprodukcji prac Profesora, które przypomną nam jego ciekawy wykład.

Zapraszamy!

_DSC0121
donna
jeleniaG
kto
lewJask
Linia1
Linia2
Linia3
Linia4
Linia5
Linia6
Linia7
murzynka
neandertal
OgródWiedzy
orangutan
RapaNui
Ruebezahl
słoń
trójca
instagram
instagram
instagram