OSTATNIE DNI ZGŁOSZEŃ DO PLEBISCYTU CZWÓRKI „NIEPRZECIĘTNI 2022”

OSTATNIE DNI ZGŁOSZEŃ DO PLEBISCYTU CZWÓRKI „NIEPRZECIĘTNI 2022”

Tylko do 17 kwietnia można przesyłać zgłoszenia do plebiscytu „NIEPRZECIĘTNI 2022”. Czwórka adresuje swoją akcję do osób między 18. a 35. rokiem życia mających niesamowite pasje, wyjątkowe umiejętności, czy robiących coś ciekawego. – Nieprzeciętny to człowiek zaangażowany w życie. Człowiek, któremu się chce się więcej – mówi Hanna Dołęgowska, Dyrektor-Redaktor Naczelna Czwórki, przewodnicząca jury plebiscytu.

 

Tylko do niedzieli 17 kwietnia Czwórka przyjmuje zgłoszenia do plebiscytu „NIEPRZECIĘTNI 2022”. Akcja adresowana jest do tych, którzy na co dzień podejmują nietypowe działania, mają niebanalne zainteresowania, tworzą wyjątkowe rzeczy. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek między 18 a 35 rokiem życia. Słuchacze mogą zgłaszać kandydatury spośród rodziny, przyjaciół, znajomych czy współpracowników, mogą też zgłosić samych siebie. Zgłoszenia poprzez formularz lubdrogą mailową na adres nieprzecietni@polskieradio.pl.

– W obecnych czasach większość z nas jest nieprzeciętna i swoim zaangażowaniem w robienie czegoś więcej dla innych pokazujemy naszą wrażliwość i wyjątkowość. W Czwórce szukamy zarówno tych, którzy działają charytatywnie, jak i sportowców, poetów, muzyków, graczy. W ostatnich latach mieliśmy wiele niezwykłych zgłoszeń, swoją pasją podzielili się z nami chociażby twórcy drewnianych piór, czy chłopak, który wygrywał melodie na domofonie – mówi Hanna Dołęgowska, Dyrektor-Redaktor Naczelna Czwórki.

W ubiegłym roku Nieprzeciętnym 2021 został Rademenez, czyli Radosław Blonkowski, rekordzista Guinnessa z roku 2021 na najdłuższy maraton indywidualnego rapowania, konferansjer, muzyk, bboy, beatboxer, człowiek pełen kreatywności i zaangażowania. – Tytuł Nieprzeciętny 2021 zmotywował mnie do tego, żeby tę nieprzeciętność wynieść na wyższy level. Ta nieprzeciętność „chodzi” za mną, podkręca chęć do dalszego kreatywnego rozwoju. To nagroda, z której jestem dumny – podkreślał w audycji Czwórki „Stacja kultura”. Całości można posłuchać tutaj.

Wojciech Sierocki, finalista „Nieprzeciętnych” z 2017 rokudo plebiscytu został zgłoszony za sprawą projektu „Leczymy z misją”, którego był przewodniczącym i założycielem. W rozmowie z Weroniką Puszkar w audycji „Strefa Prywatna” powiedział, że w swoich działaniach kieruje się odwagą. – Osoba nieprzeciętna to dla mnie przede wszystkim osoba odważna. I we wszystkim, co robię, staram się, aby ta odwaga była moim motywem przewodnim. Bez odwagi nie ma nieprzeciętności.

Czwórka sprawdziła także, co słychać u Nieprzeciętnego 2017, Mateusza Zaremby. Przyszłym kandydatom na Nieprzeciętnych radził, by prezentowali się takimi, jakimi są w rzeczywistości i nie próbowali udawać nikogo innego – Rób to co kochasz i każdego dnia dodawaj od siebie troszeczkę więcej. Bądź prawdziwy, bo to twoje pasje sprawiają, że jesteś wyjątkowy – podkreślał gość Czwórki w audycji „In english please”.

Spośród wszystkich nadesłanych kandydatur, kapituła plebiscytu wybierze 10 finalistów i ogłosi ich nazwiska 16 maja. W drugim etapie konkursu, to słuchacze wybiorą zwycięzcę spośród szczęśliwej dziesiątki. Od 16 maja do 12 czerwca będzie można głosować na swojego faworyta poprzez stronę czworka.online. Wyniki głosowania i nazwisko „Nieprzeciętnego 2022” poznamy na uroczystej gali finałowej, zaplanowanej na 23 czerwca w Studiu Polskiego Radia im. W. Szpilmana.

 

Czwórka Polskie Radio dostępna jestw Internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android przez  aplikację Polskiego Radia.

***

Polskie Radio, jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada cztery ogólnopolskie Programy – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikację i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata, udostępnia serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia

Więcej informacji

Maria Polska

Polskie Radio S.A.   •   Agencja Promocji

maria.polska@polskieradio.pl

www.polskieradio.pl

 

instagram
instagram
instagram