Doskonały występ KPSW na Mistrzostwach Polski w pływaniu!

W weekend 2-3 kwietnia w Łodzi, odbyło się najważniejsze święto pływackie: Akademickie Mistrzostwa Polski. Po kilkuletniej przerwie i reaktywacji sekcji pływackiej w naszej uczelni – nie mogło nas tam zabraknąć. Trenerem naszych studentów AZS KPSW JUST SWIM JELENIA GÓRA został Marcin Binasiewicz.

Emocje opadły, wspomnienia zostały i lekki niedosyt również. Ale do rzeczy. Zawody, zostały zorganizowane, przez AZS Łódź na przepięknym obiekcie w Zatoce Sportu. W mistrzostwach wystartowało 902 zawodników i 83 kluby. KPSW, jako jedyna uczelnia z Jeleniej Góry, uczestniczyła w świetnie zorganizowanych zawodach pływackich, gdzie nie  brakowało najlepszych pływaków Polsce. AZS KPSW JUST SWIM JELENIA GÓRA zgłosił 5 studentów:

Dominika Jarkowiec - studentka I roku wychowania fizycznego, która "otarła" się o finał. Dominika pokazała, że w krótkim czasie i przy odpowiednim zaangażowaniu można walczyć wśród najlepszych. W kategorii 50m stylem dowolnym Dominika zajęła 23 m-ce na 143 startujące zawodniczki oraz 28 lokatę na 88 zawodniczek w kategorii 100m stylem dowolnym.

Kinga Kawka - studentka II roku wychowania fizycznego, która rewelacyjnie wystąpiła w sztafecie mieszanej 4x50m stylem dowolnym, pokazując tym, że jest naszą czołową pływaczką. Zajęła 43 m-ce na 82 zawodniczki na 100m stylem zmiennym oraz 32 lokatę na 143 zawodniczki na 50m stylem dowolnym.

Filip Michalkiewcz - student I roku fizjoterapii, wraz z Wojciechem Mynarskim - studentem II roku wychowania fizycznego, pokazali, że mają potencjał w walce z najlepszymi studentami w Polsce. Filip zdobył 62 m-ce na 82 zawodników na 100m stylem zmiennym oraz 81 lokatę w kategorii 50m stylem dowolnym na 184 zawodników. Wojtek wywalczył 32 miejsce na 184 zawodników w stylu dowolnym na 50m oraz 46 m-sce na 134 startujących na dystansie 100m również stylem dowolnym.

Łukasz Kozłowski - student II roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej, który pokazał, że nie tylko w dziennikarstwie czuje się jak ryba w wodzie.

Sztafeta mieszana 4x50m stylem dowolnym to już eksplozja rekordów życiowych naszych studentów, doskonały start i 17 lokata na 52 startujące sztafety. Studenci pokazali, że drzemie w nich ogromny potencjał. Gratulujemy zawodnikom i trenerowi za godne reprezentowanie, nie tylko uczelni KPSW, ale również miasta Jelenia Góra. BRAWO WY, BRAWO MY!!

Zapraszamy do oglądniecia relacji z wydarzenia.